Metoda znakowania artykułów, o której tutaj piszemy, powstała bardzo dawno – swoje początki ma już w czasach starożytnych. Wtedy to wykorzystywano tę technikę, oczywiście ręcznie, aby oznaczyć różnego rodzaju ubiory. Z czasem procesy te zostały zmechanizowane, co w dzisiejszych czasach daje nam niezwykle szerokie możliwości tworzenia estetycznych, a zarazem eleganckich oznaczeń na odzieży roboczej czy ekskluzywnych gadżetów reklamowych. Stworzony tą techniką napis czy grafika wyglądają świetnie i drogo, a jednocześnie są odporne na ścieranie czy blaknięcie.

Jak wykonuje się znakowanie metodą haftu komputerowego

Aby wykonać precyzyjny i estetyczny napis czy grafikę, należy posiadać odpowiednią maszynę – hafciarkę, która sterowana jest komputerowo. Podczas składania zamówienia klient powinien wysłać firmie odpowiednio stworzony projekt w pliku wektorowym. Jest to niezwykle ważny etap pracy, który ma realny wpływ na finalny obraz stworzonego haftu.

Dlatego też należy przyłożyć się do stworzenia odpowiedniego projektu. W naszej firmie zapewniamy fachowe doradztwo, dzięki któremu stworzymy estetyczny i elegancki haft, który spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania klienta.

Po otrzymaniu projektu, wykwalifikowany pracownik wprowadza niezbędne dane do odpowiedniego oprogramowania, połączonego z hafciarką. Pozostaje tylko założyć nici w wybranych kolorach i uruchomić proces tworzenia napisu czy grafiki.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że większość profesjonalnych firm, zajmujących się tworzeniem haftu komputerowego oferuje szeroki zakres nici, zarówno z palety RAL jak i Pantone. Często dostępne są także modele metalizowane, a nawet ognioodporne!

Gdzie najczęściej stosuje się haft komputerowy

Jak można się domyślać, metoda ta stosowana jest wyłącznie w przypadku tkanin i tekstyliów. Nie wykorzystuje się jej jednak w przypadku tkanin delikatnych i cienkich. Jest jedną z niewielu metod znakowania takich materiałów, jak chociażby frotte czy polar. Można ją także zastosować przy produkcji naszywek haftowanych.

Haft komputerowy to chętnie używana technika tworzenia logo firmy na odzieży roboczej – nie ulega ono bowiem zniszczeniu nawet w przypadku częstego prania. Dodatkowo jest ono odporne na kruszenie oraz blaknięcie. Oprócz samych koszulek czy bluz pracowniczych hafty wykonuje się na atrakcyjnych gadżetach reklamowych – plecakach, czapkach i innych. Z pewnością będą one świetnym upominkiem reklamowym z wytrzymałym logo czy sloganem firmy.

Świetnym zastosowaniem tego rodzaju techniki są także różnego rodzaju akcesoria w hotelach czy SPA. Szlafroki czy ręczniki z logo ośrodka z pewnością będzie świadczyło o jego prestiżu czy luksusie.