Grawer laserowy

Kiedy mówimy o tworzeniu nadruków czy znakowaniu artykułów, z pewnością mamy na myśli usługi agencji reklamowych czy producentów odzieży reklamowej czy roboczej. Rzeczywiście jest to zdecydowana większość zastosowań do znakowania, ale są też branże, które wymagają unikalnego sposobu pisania, który będzie wyróżniał się najwyższą trwałością.
Mówimy o grawerze laserowym. Jest to niezawodna i niezwykle szybka technika, która znajduje zastosowanie zarówno w branży reklamowej, jak i technicznej. Polega na komputerowym sterowaniu wiązką lasera, która tworzy napis lub grafikę zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. Istnieje kilka rodzajów tego typu technik – grawerowanie, wyżarzanie, odbarwianie, ablacja i spienianie. Każdy z nich działa w inny sposób, ale ostatecznie powstaje trwałe i precyzyjne oznaczenie.

Zalety grawerowania laserowego

Przede wszystkim grawerowanie laserowe pozwala na niezwykle precyzyjne oznaczenia. Krawędzie napisów lub grafik są dokładne i nie łączą się. Dzięki temu techniki te znajdują zastosowanie w przemyśle technicznym, do znakowania elementów instalacji czy konstrukcji o różnej wielkości.
Jednocześnie wykonane napisy są niezwykle odporne na ścieranie czy blaknięcie.
Niewątpliwą zaletą grawerowania laserowego jest także uniwersalność zastosowania – umożliwia tworzenie napisów i grafik na metalach, tworzywach sztucznych i innych powierzchniach.