Haft Komputerowy

Metoda oznaczania artykułów, o której tu piszemy, powstała dawno temu – ma swoje korzenie już w czasach starożytnych. Technikę tę stosowano wówczas oczywiście ręcznie do znakowania różnego rodzaju odzieży. Z biegiem czasu procesy te uległy mechanizacji, co obecnie daje nam niezwykle szerokie możliwości tworzenia estetycznych i zarazem eleganckich oznaczeń na odzieży roboczej czy ekskluzywnych gadżetach reklamowych. Napis lub grafika stworzona tą techniką wygląda świetnie i drogo, a jednocześnie jest odporna na ścieranie czy blaknięcie.

Jak wykonuje się haft komputerowy

Aby wykonać precyzyjny i estetyczny napis lub grafikę należy posiadać odpowiednią maszynę - hafciarkę sterowaną komputerowo. Klient składając zamówienie powinien przesłać do firmy odpowiednio wykonany projekt w pliku wektorowym. To niezwykle ważny etap pracy, który ma realny wpływ na ostateczny wygląd tworzonego haftu.
Dlatego warto przyłożyć się do stworzenia odpowiedniego projektu. W naszej firmie służymy fachowym doradztwem, dzięki któremu stworzymy estetyczny i elegancki haft, który spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania klientów.
Po otrzymaniu projektu wykwalifikowany pracownik wprowadza niezbędne dane do odpowiedniego oprogramowania podłączonego do hafciarki. Pozostaje tylko nałożyć nitki w wybranych kolorach i rozpocząć proces tworzenia napisu lub grafiki.
Warto w tym miejscu nadmienić, że większość profesjonalnych firm zajmujących się tworzeniem haftu komputerowego oferuje szeroką gamę nici, zarówno z palety RAL jak i Pantone. Często dostępne są modele metalizowane, a nawet ognioodporne!

Gdzie najczęściej wykorzystuje się haft komputerowy

Jak można się domyślić, tę metodę stosuje się tylko w przypadku tkanin i tekstyliów. Nie stosuje się go jednak do tkanin delikatnych i cienkich. Jest to jedna z niewielu metod znakowania materiałów takich jak frotte czy polar. Można go również wykorzystać do produkcji naszywek haftowanych.
Haft komputerowy to technika, która często wykorzystywana jest do tworzenia logo firmy na odzieży roboczej - nie ulega ona zniszczeniu nawet w przypadku częstego prania. Ponadto jest odporny na zgniatanie i blaknięcie. Oprócz koszulek roboczych czy bluz, hafty wykonujemy na atrakcyjnych gadżetach reklamowych - plecakach, czapkach i innych. Z pewnością będą świetnym prezentem promocyjnym z trwałym logo lub hasłem firmy.
Świetnym zastosowaniem tego typu techniki są także różnego rodzaju akcesoria w hotelach czy SPA. Szlafroki lub ręczniki z logo ośrodka z pewnością będą świadczyć o jego prestiżu i luksusie.