sitodruk

 

Dzięki zastosowaniu różnych typów i rozciągnięć siatek, ma zastosowanie do druku na każdym podłożu. Istnieje możliwość nadruku zarówno na szablonach, jak i na gotowym produkcie. Sitodruk, ze względu na stosunkowo niskie koszty i możliwość wykonania praktycznie dowolnego nadruku, jest najpopularniejszą metodą zdobienia odzieży i przedmiotów.

 

tapodruk

 

Powszechnie stosowana technika drukowania polegająca na nakładaniu atramentu za pomocą stempla zwanego poduszką. Wybierając odpowiedni kształt tamponu możliwy jest druk na nierównych i nieregularnych powierzchniach, natomiast dobierając odpowiedni tusz możliwy jest druk na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal, a także tkaninach itp. Technika ta umożliwia druk w kilku kolorach i odwzorowywanie nawet bardzo małych elementów na małych powierzchniach.

 

Haft

 

To jedna z najpopularniejszych metod zdobienia odzieży, nadaje tekstyliom „szlachetny” charakter. Dzięki wysokim możliwościom technicznym i ogromnemu wyborowi kolorów pozwala na umieszczenie praktycznie dowolnych motywów. Cena haftu uzależniona jest od jego wielkości i złożoności wzoru.

 

grawer laserowy

 

Umożliwia trwałe i precyzyjne oznaczenie przedmiotów wykonanych z metalu, drewna, szkła i skóry. Wiązka lasera rzeźbi lub matuje powierzchnię zdobionego przedmiotu. Technika ta nadaje produktom niepowtarzalny i elegancki charakter.

 

Tłoczenie

 

Polega na wytłoczeniu wzorów w materiale za pomocą specjalnie przygotowanej formy. Tłoczenie stosuje się do wyrobów ze skóry, imitacji skóry i drewna. Metoda ta pozwala dyskretnie umieścić logo na takich produktach jak portfele, teczki, teczki.

 

Druk termiczny

 

Polega na nałożeniu na tkaninę za pomocą prasy wzorów wyciętych z folii i wygrzaniu ich w temperaturze ok. 160 stopni Celsjusza. Jest to niezwykle trwały i estetyczny sposób zdobienia, pozwalający na wykonanie bardzo skomplikowanych i małych wzorów. Można go stosować na prawie wszystkich rodzajach tkanin.