Poradnik dla miłośników herbaty i kawy: jakie cechy kubka termicznego sprawiają, że zachowuje aromat i ciepło napoju?

Poradnik dla miłośników herbaty i kawy: jakie cechy kubka termicznego z nadrukiem sprawiają, że zachowuje aromat i ciepło napoju?

Kubek termiczny z nadrukiem sprawdza się doskonale jako towarzysz podróży, zarówno na szlaku, jak i w biurze podczas porannego rozruchu, w drodze do pracy, w samochodzie czy w szkole. Przy wyborze odpowiedniego kubka termicznego warto uwzględnić swoje aktualne potrzeby i pamiętać o kilku istotnych aspektach. Czym więc powinien cechować się dobry kubek termiczny?

Przeczytaj także:

kubki termiczne z logo gift design

Co to jest kubek termiczny zgrawerem?

Kubek termiczny z grawerem działa jak mniejsza wersja termosu, ponieważ utrzymuje temperaturę napoju wewnątrz, ale jest bardziej wygodny w codziennym użytkowaniu. Zajmuje mniej miejsca w torebce i często mieści się w uchwytach samochodowych. Można z niego pić jak ze zwykłego kubka, używając tylko jednej ręki, co czyni go idealnym towarzyszem na dłuższe trasy samochodowe czy do pracy, gdy nie ma dostępu do ulubionej herbaty, kawy lub innego napoju.

Jak działa kubek termiczny z napisem?

Kubek termiczny z napisem utrzymuje temperaturę napoju dzięki próżni pomiędzy ściankami. Dawniej produkty tego typu były często wykonywane ze szkła, co wymagało delikatnego obchodzenia się z nimi. Obecnie lepiej wybierać kubki wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ ten wytrzymały materiał jest bardziej odporny na obtłuczenia i wygięcia. Oprócz podwójnych ścianek, istotna jest również szczelność kubka. Dobrze, jeśli posiada dodatkową uszczelkę w pokrywce, ponieważ zapewnia ona dłuższe utrzymanie temperatury napoju.

kubek termiczn z nadrukiem gift design

Jaki materiał jest najlepszy na kubek termiczny z własnym grawerem?

Kubki termiczny z własnym grawerem najczęściej wykonuje się ze stali nierdzewnej, aluminium lub plastiku. Metal jest doskonałym izolatorem i utrzymuje temperaturę zarówno zimnych, jak i ciepłych napojów. Plastikowe kubki są natomiast przystępne cenowo, lekkie i łatwe do przenoszenia, a także zazwyczaj nadają się do mycia w zmywarce. Jednak mogą one zachowywać zapachy napojów, co natomiast może wpływać na ich smak. Kubki metalowe zapewniają lepszą izolację niż plastikowe, ale są droższe i cięższe.

Napój znajdujący się w kubku termicznym z własnym nadrukiem zazwyczaj jest ciepły, co powoduje, że jego cząsteczki poruszają się szybciej i mogą łatwiej wchodzić w reakcje ze szkodliwymi substancjami. Dlatego warto wybierać kubki wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Najlepiej sprawdzą się szkło, ceramika oraz wysokiej jakości stal nierdzewna (18/10), która jest odporna na działanie kwasów i zasad.

Jak dbać o promocyjne kubki termiczne?

Kubek termiczny z własnym grawerem powinien być zawsze czyszczony przed każdym użyciem, regularnie i dokładnie myty. Raz na jakiś czas warto zalać go wodą z sodą lub kwaskiem cytrynowym, aby pozbyć się bakterii. Przed wlaniem ciepłego napoju dobrze jest go wyparzyć wrzątkiem, aby dodatkowo oczyścić jego wnętrze i ogrzać metal. W ten sposób można  dłużej utrzymać ciepło kawy czy herbaty. Produkty wykonane ze stali nierdzewnej, ceramiki lub szkła nie przejmują smaków i aromatów napojów.